Terapia SeiTai

seitai znaczek logotypCiało człowieka  by funkcjonować prawidłowo MUSI być proporcjonalne, symetryczne, poruszać się zgodnie z jego fizjologią, być spójne, musi być po prostu w równowadze.

  • BST SeiTai – skrót BST oznacza Bezpieczny System Terapeutyczny.
  • to system diagnostyczny i zarazem bezpieczna terapia.
  • to swoisty konglomerat wschodnich systemów manualnych. Autorska metoda pracy z ciałem bazująca na technikach uciskowych oraz chiropraktyce, uwzględniająca anatomiczne taśmy mięśniowo-powięziowe. Wykonywana przez ubranie w niebanalny i bezbolesny sposób, na macie bez używania środków poślizgowych.
  • to system terapeutyczny w którym można na bieżąco budować strategię dotarcia do celu. Korzystając z ponad setki technik, wybierasz te, które będą w danym schorzeniu najlepsze. Brak schematów postępowania, daje możliwość rozpoczęcia terapii z dowolnego miejsca, z dowolnej pozycji masowanego.
  • SeiTai stosować można w każdym wieku i praktycznie w każdym stanie, np.: kobietom w ciąży, czy dzieciom.

Uniwersalność SeiTai nie umniejsza jego efektywności. Prawidłowo zastosowane techniki działają dobroczynnie na stawy, mięśnie i powięzi. Rozwiązują niemalże każdy problem terapeutyczny. Ciekawym jest to, że w teorii SeiTai, jedną z podstaw terapii jest przywrócenie fizjologicznego układu naszej konstrukcji, czyli szkieletu, jako podstawy nas samych. Walka z asymetryczną postawą, jest rozwiązaniem wielu problemów bólowych czy estetycznych naszego ciała.

Zabieg ten, składający się z chiropraktyki, głębokiego masażu i stretchingu wykonywany jest w całości na macie. Czas wykonania pełnego zabiegu jest uzależniony od  potrzeb masowanego, może trwać ponad godzinę. Podczas sesji Się Tai, pacjent zmienia pozycję kilka razy. Przyjmuje pozycję siedzącą, leżącą na plecach, na brzuchu, na bokach. Masowane jest całe ciało i mobilizowane są wszystkie stawy.
Pacjent ubiera się do zabiegu w luźny strój sportowy i przyjmuje pozycję polecane przez terapeutę. Pozycja siedzenia, leżenia przodem, tyłem i bokiem. Podczas zabiegu terapeuta może wykonać ponad 100 różnych technik manualnych.

Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest wywiad i konsultacja wad postawy w tym krzywizn kręgosłupa, asymetrii układu kostnego, ustalenie środka ciężkości pacjenta oraz testy diagnostyczne: mięśniowe i stawowe mające na celu ustalenie ew. przyczyn dolegliwości.
A zatem, zadaniem terapeuty SeiTai jest wypracowanie symetrii w układzie kostnym, przede wszystkim w kościach miednicy. Istniejąca asymetria zakłóca położenie środka ciężkości, doprowadza do asymetrycznych przeciążeń kręgosłupa, kończyn dolnych i górnych. Taki długotrwały proces, doprowadza do degeneracji stawów, osłabienia przeciążonych grup mięśniowych, biomechanicznej zmiany fizjologii ruchu naszego ciała. Asymetria jest przyczyną nie tylko bólu w obrębie aparatu ruchu (mięśnie, stawy, kości) ale może być przyczyną wszelkich schorzeń wewnątrz narządowych.

 

Stosowana profilaktycznie (cały zabieg) trwa ponad 1 godzinę – koszt 160zł

Terapia celowana trwa do godziny – koszt 120zł