YUMEIHO®

Teoria YUMEIHO® mówi, że wiele trapiących nas schorzeń bierze swój początek w asymetrycznym ułożeniu kości miednicy. Asymetria taka powoduje zakłócenie położenia środka ciężkości człowieka, a to z kolei nieprawidłową pracę kręgosłupa, stawów i mięśni. Taki stan rzeczy doprowadza w końcu do degeneracji stawów, trwałego napięcia lub osłabienia odpowiednich grup mięśni a końcówki nerwów, które uciskane są przez skrzywiony kręgosłup wywołują nie tylko ból, ale też tzw. irytację organów wewnętrznych, co stwarza większą ich podatność na choroby.

Głównym celem terapii YUMEIHO® jest skorygowanie położenia kości miednicy, prawidłowe ustawienie kręgosłupa dzięki czemu uruchamia się samoleczące siły organizmu i dociera do przyczyny schorzenia. YUMEIHO® to system terapeutyczny składający się z pewnej ilości zabiegów (w zależności od schorzenia) gdzie jeden zabieg trwa ok. 40 minut, a terapeuta wykorzystuje podczas jego trwania 100 różnych technik. Przede wszystkim są to: masaż ugniatająco uciskowy oraz mobilizacja stawów przeprowadzana w oryginalny i bezbolesny sposób.

YUMEIHO® jest bardzo efektywną terapią w następujących schorzeniach: bóle kręgosłupa, bóle pleców, bóle stawów, dyskopatie, kręgozmyki, skoliozy, migreny, bóle mięśni, otyłość, różnica w długości kończyn dolnych, bóle menstruacyjne, asymetrie układu kostnego i mięśniowego, wady postawy itd.

Yumeiho najtaniej w Warszawie

YUMEIHO® to także profilaktyka, czego przykładem może być przygotowana przez specjalistów japońskich (japoński systemu yumeiho yobouigaku-taikei®) – kontrola wad postawy (najczęściej u dzieci), a więc długości kończyn i stanu kręgosłupa. W ramach kontroli odbywa się również korekcja miednicy, kręgosłupa i stawów biodrowych w przypadkach niezaawansowanych zmian. System YY-T jest systemem prewencyjnym. Nie dopuszcza on do pojawienia się niebezpiecznej skoliozy dwułukowej.

Dodatkowo zostały stworzone, bardzo ciekawe, tzw testy samodiagnostyczne umożliwiające zainteresowanemu sprawdzenie własnej postawy, sprawdzenie ew. krzywizn kręgosłupa, ułożenia- przemieszczenia miednicy, poprzez sprawdzenie długości kończyn dolnych. Trafność testów potwierdzona jest wieloletnimi obserwacjami specjalistów od YUMEIHO®zobacz testy

Marcin Banasiński

Zapraszam do skorzystania z zabiegów YUMEIHO® – Umów się na wizytę